Auditor wewnętrzny ISO 22000

Przez trzy dni, od 25 do 27 kwietnia, Spectrumowcy brali udział w szkoleniu na auditora wewnętrznego ISO 22 000. Weekendowe warsztaty prowadził, sprawdzony już, Olgierd Głodkowski z MDG Doradztwo gospodarcze.
Mimo nęcącej pięknej pogody i fantastycznej wiejskiej lokalizacji – warsztaty odbyły się w Bobowicku – dnie poświęciliśmy na pracę. Formuła szkolenia, oparta na pracy zespołowej, flip chartach i swobodnej atmosferze po raz kolejny zdała egzamin. Początkowo powtórka z normy i kilka praktycznych case’ów do rozwiązania.

Oprócz tego przed uczestnikami stały dwa wyjątkowe zadania. Pierwsze, to przeprowadzenie auditu z wyjątkowo nieznośnymi auditowanymi, w których wcielili się Olgierd Głodkowski i opiekun dr Bogdan Pachołek. Drugim była symulacja spotkania zamykającego z pracownikami auditowanej firmy, których graliśmy sami dla siebie i również uprzykrzaliśmy sobie wykonanie zadania.

Wieczorami należało oczywiście odpocząć. Tematem przewodnim była integracja, czyli wspólne grillowanie, śpiewanie i kultowe kalambury.

Szkolenie nie byłoby prawdziwym szkoleniem, gdyby nie egzamin końcowy, który jak donoszą sprawdzone źródła, wszyscy zdaliśmy. Fiu fiu.