Zaległości, zaległości

Nowy rok akademicki już zdążył się rozkręcić - blog Spectrum kuleje i najwyższy czas to zmienić... Pierwszy rzut - integracja!


11-12 października Wieleń


Jak bezboleśnie, zarówno dla nowicjuszy jak i starych wyjadaczy, dostroić i wprowadzić nowość? Gdzie postawić granicę pomiędzy dobrą zabawą, a wymaganą efektywnością? I wreszcie: jak pierwsze dni adaptacji mogą wpłynąć na powodzenie w długim terminie? Doświadczeni zeszłorocznym sukcesem przez przypadek - warsztatami ISO 22 000, które oprócz tego, że nauczyły, to zjednoczyły starych i nowych Spectumowców, postawiliśmy na wyjazdową integrację.

Tym razem odpuściliśmy sobie krionauki i postawiliśmy na pewien komfort zabawy - Santana Club. Pogoda stanęła po naszej stronie i ludziom aglomeracji miejskiej przypadło w udziale oddychanie tlenem... Tym bardziej, że zaplanowane przez Spontaniczny Komitet Organizacyjny aktywności opiewały o hasanie na powietrzu. Były więc tzw. village games (w wolnym przekładzie - podchody) z niezapomnianymi zagadkami gościa specjalnego dr Wojciecha Zmudzińskiego, atrakcje z papieru, bibuły, jajek i balonów, ze specjalną dedykacją dla inżynierów i wyścigi katamaranów na wliczonym w cenę jeziorze. Ponadto turnieje bowlingowe, grupowe mordowanie Drakuli i disco z autochtonami. No i oczywiście wspólne kolacje i śniadania - bezcenne...

Organizatorom trudno pisać, że było świetnie (respons w komentarzach mile widziany), ale zdegustowanych chyba próżno szukać.