Konferencja Kijów 2009

Drugie miejsce w rankingu kół naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego przyniosło, prócz dumy i satysfakcji z trudu pracy, możliwość wyjazdu na Międzynarodową Konferencję Towaroznawczą na Uniwersytecie Handlu i Ekonomii w Kijowie.

Było nas pięć: Olga Bukowska, Monika Łukomska, Magda Orzałkiewicz, Magda Priebe i Marysia Sielicka. Wyjechałyśmy z trzema projektami:
- Students' eating habits in Wielkopolska region (Olga, Magda Orzałkiewicz i Monika),
- Sport drinks in students’ opinion – projekt Marysi,
- Inulin addition influence on sweetness of multi-fruit tea prezentowany przez Magdę Priebe.

Wciąż jest nam trochę głupio, ale w konkursie rozbiłyśmy bank i zajęłyśmy całe podium… Zwyciężyła Marysia z projektem Sport drinks in students’ opinion. Drugie miejsce to Students' eating habits in Wielkopolska region, prezentowany przez Olgę, a trzecie: Inulin addition influence on sweetness of multi-fruit tea Magdy Priebe.

Nagrody książkowe, uścisk dziekana i niezaprzeczalny hit – dyplomy wypisane cyrylicą… Wciąż staramy się doczytać.

Nauka nauką, konferencja konferencją, ale Kijów to Kijów – pełna egzotyka w słowiańskim wydaniu. Niesamowita kultura, wspaniała tradycja, kapitalne jedzenie i przede wszystkim niezwykli ludzie sprawili, że chcemy wrócić.