Seminarium na UWM 2010

W dniach 12-13 maja 2010 reprezentantki naszego koła naukowego uczestniczyły w XXXIX Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych organizowanym przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
Pojechałyśmy tam we trzy: Milena Górecka, Ania Zagórska oraz Magda Wolska. Towarzyszył nam oczywiście opiekun naszego koła naukowego, dr inż. Bogdan Pachołek. W Sekcji Nauk o Żywności i Produkcji Roślinnej zaprezentowane zostały dwa projekty będące owocami pracy SKNTŻ Spectrum: „Próba zastosowania wytłoku malinowego w produkcji ciastek kruchych” (Anna Zagórska, Milena Górecka) oraz „Bioaktywne białka serwatki naturalnymi konserwantami żywności” (Magdalena Wolska). Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności i jurorów wywołując dyskusję wśród zgromadzonych uczestników.

Ze względu na trudności z wyłonieniem faworyta, jurorzy ogłosili trzech laureatów I miejsca (wśród których znalazły się reprezentantki Spectrum). Skład laureatów prezentował się następująco:

- Anna Zagórska, Milena Górecka „Próba zastosowania wytłoku malinowego w produkcji ciastek kruchych” (SKNTŻ Spectrum),
-Magdalena Karol, Monika Kosz, Patrycja Kurzawa „Analiza mikologiczna surowca tytoniowego” (SKN Fitopatologów „SKOSIK” z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu),
-Anna Danielewicz, Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Nowak „Ocena częstości spożywania napojów słodzonych w odniesieniu do wskaźnika masy ciała BMI” (Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie).

Po stresie związanym z prezentacjami udaliśmy się na spacer po Olsztynie, a następnie na ognisko odbywające się nad Jeziorem Kortowskim, gdzie spędziliśmy niezapomniane chwile w towarzystwie studentów UWM oraz innych uczestników seminarium. Następnego dnia uczestniczyliśmy w pochodzie studentów rozpoczynającym olsztyńskie juwenalia, co stanowiło dla nas nie lada przeżycie.
Żal było wracać, ale niestety…wszystko co dobre szybko się kończy. Jedno jest pewne – wspaniałe chwile i atmosferę olsztyńskiego Kortowa będziemy wspominać bardzo długo.