Spectrum 2006/2007 ruszyło!

Najpierw powoli - jak żółw - ociężale.
Ruszyła - maszyna - po szynach - ospale..

Nowy rok akademicki, nowe wyzwania, nowi członkowie, nowe projekty - to wszystko złożyło się na pierwsze spotkania członków Spectrum w październiku.

Sprawą podstawową było wybranie nowych władz. Wymagania były ogromne, dyskusje zażarte, ale udało się. Młodzi, zdolni, kompetentni, z talentem do organizacji i przywództwa - to właśnie nasz nowy zarząd. Prezesem koła został wybrany Michał Mruszczyk - student IV roku, a do pomocy dwóch wiceprezesów: do spraw administracyjnych - Kinga Borowicz (IV rok) i do spraw organizacyjnych - Maria Sielicka (III rok). Cała trójka specjalizuje się w kształtowaniu jakości produktów spożywczych. Liczymy, że doświadczenie z poprzednich lat sprawi, że będą sprawnie dowodzić członkami koła przez wszelkie trudy związane z organizacją kolejnego już, na razie tylko planowanego, Forum Młodych Towaroznawców.

Kolejną istotną kwestią, poprowadzoną już przez nowy zarząd, było podsumowanie i prezentacja zeszłorocznych dokonań Spectrum. Realizowane projekty, wyjazdy i prace naukowe, a przede wszystkim bilans zeszłorocznych Dni Młodych Towaroznawców. Wszystko to, żeby wyjaśnić nowym członkom zasady działania koła, pokazać jego niewątpliwe sukcesy i określić cele. Okazało się jednak, że zachwalanie Spectrum nie było tak konieczne - studentów chętnych do pracy pod dostatkiem.

I kręci się, kręci się koło za kołem,
I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej..

Zaraz po wyborach, bilansach i prezentacjach przyszedł czas na pobudzenie aktywności samych studentów. Tworzenie nowych projektów, grup je realizujących, plany związane z wyjazdami naukowymi stały się tematami dyskusji. Wszechstronność zainteresowań, nieodparte pragnienie zgłębiania wiedzy, chęć pracy w zespole i spróbowania swoich sił w przekładaniu na praktykę nabytych umiejętności dały wachlarz możliwości towaroznawczego spełnienia. W tym roku chcemy się zajmować m.in.: żywnością funkcjonalną, systemami zarządzania jakością w laboratoriach wg PN-EN ISO 17025, miodem i jego wpływem na rozwój drobnoustrojów, poprowadzić długoletni projekt o modelu żywieniowym studenta, oraz wiele innych.

Jednocześnie organizujemy, pierwszy w tym roku, wyjazd naukowy do kopalni soli w Kłodawie. Oprócz niewątpliwych zalet krajoznawczych oczekujemy ciekawych informacji z zakresu nauk o jakości, które być może staną się inspiracją do późniejszych projektów.

I dudni, i stuka, łomoce i pędzi,
A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost!

Wszystkie nasze wybory, wszystkie działania, projekty, wyjazdy, wszystko to ma jeden cel - Forum Młodych Towaroznawców 2007!

To para gorąca wprawiła to w ruch,
To para, co z kotła rurami do tłoków,
A tłoki ruszają z dwóch boków
I gnają, i pchają, i pociąg się toczy..