Studenckie Dni Jakości 2013

W dniach 28.02-01.03 2013 r. na Akademii Morskiej w Gdyni odbyły się II Studenckie Dni Jakości. Tematem przewodnim konferencji były „Współczesne koncepcje w Towaroznawstwie”. Nasze Koło zaprezentowało tam trzy projekty:

Anna Doleba, Maja Błaszkowska i Martyna Kołak przedstawiły „Wpływ informacji na opakowaniu majonezu, o wzbogaceniu w kwasy Omega-3 i 6 na preferencje wyboru przez studentów Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu”,

Aleksandra Majos i Marianna Gabryelczyk zaprezentowały referat pt. „Postrzeganie wybranych produktów żywnościowych pod kątem ich zdrowotności przez dzieci”, a

Anna Doleba zaprezentowała poster pt. „Ocena zastosowania innowacyjnej technologii w procesie automatycznego konfekcjonowania herbat i herbatek”.

W celu obejrzenia zdjęć z Konferencji zapraszamy na nasz profil na facebook'u :)