Niczym Odyseusz do Itaki

Niczym Odyseusz do Itaki, zupełnie jak załoga Apollo 13 na Ziemię, tak samo jak mundurki do szkół - my też. Powróciliśmy. Biorąc pod uwagę szybko upływający czas i szalejącą wiosnę rozpoczęliśmy nowy semestr z impetem.
Pierwsze spotkania nie były jednak związane z projektową aktywnością koła. Nasi młodsi koledzy - drugoroczniaki z towaroznawstwa - wybierali specjalności. Po raz kolejny wspólnie z SKN Rynek przygotowaliśmy prezentacje obu organizacji. Postaraliśmy się i liczymy na dobry narybek w przyszłym roku.

Mieliśmy też okazję wykorzystać swoje znakomite znajomości. Przybyła nasza ex-prezes - Michalina Merta - i przeprowadziła mini-warsztaty na jednym ze spotkań. Michalina pracuje w jednej z największych firm produkujących żywność na polskim rynku i podzieliła się wrażeniami z praktyki towaroznawcy.

Oczywiście nie zapomnimy się pochwalić, że były też po drodze sukcesy. Pod koniec lutego opublikowano ranking najlepszych kół naukowych działających na Akademii Ekonomicznej i okazało się wszem i wobec, czarno na białym. Spectrum najlepsze na wydziale i zajmuje zaszczytne trzecie miejsce wśród wszystkich 48 SKN-ów na uczelni. Jesteśmy z siebie dumni, ale jednocześnie czujemy ciężar odpowiedzialności związany z niewątpliwą nobilitacją i pracujemy dalej.

Najważniejszą teraz sprawą jest zamknięcie projektów. Do końca marca czekają nas analizy zebranych informacji i wyników badań, a dalej przygotowanie tekstów do publikacji i prezentacji na konferencje. Na dobre ruszyliśmy też ze współorganizacją Dni Młodych Towaroznawców 2007 i odbywającego się w ramach tych dni III Forum Studenckich Kół Naukowych Towaroznawstwa. Właśnie wtedy pokażemy wszystko to, co w towaroznawstwie najpiękniejsze, najbardziej interesujące i znajdujące swoje odbicie w praktyce gospodarczej. Jednocześnie mamy nadzieję, że Forum stanie się przyczynkiem do wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi towaroznawcami nie tylko z naszej Alma Mater.

Z tymi wszystkimi zobowiązaniami radzimy sobie bez problemu, dlatego razem z Rynkiem postanowiliśmy pomóc Ziołopexowi i bierzemy udział w Kreatywnych Dniach Appetity. Wykorzystujemy cały swój interdyscyplinarny potencjał, aktywizujemy nasze neuronowe połączenia między dwiema półkulami, imponujemy umiejętnością przeszukiwania Internetu i jak zawsze dajemy z siebie wszystko.

Tacy już jesteśmy - dobrzy, skromni studenci, zawsze pomogą przedsiębiorstwu, które oferuje staże.